ÖABT Matematik Alan Sınavı Hazırlık Grubu (KPSS)

Merhabalar Web sitemiz necmidemir.com İlköğretim 1.2.3. ve 4. sınıf matematik konularını kapsasa da sizlere Üniversite mezunları için bir Matematik Web sitesinden bahsetmek istiyorum.

Arkadaşlar KPSS sınavına hazırlanan Lise ve İlköğretim Matematik Öğretmenleri için ÖABT nin önemi büyüktür. Sınavdan alacağınız puanların yüzde ellisi bu kısımdan gelmektedir. Böylece Kpss sınavında başarılı olmak için artık en önemli ÖABT olmazsa olmaz olmuştur.

Peki bu sınavda nasıl başarılı olabiliriz? Öncelikle girdiğimiz sınavı yakından tanımamız gerekmektedir. Buradaki yazıyı okuyarak ÖABT sınavlarının tarihçesini öğrenebilirsiniz. Ardından sınav için bir çalışma planımız olmalıdır. Bunun için çıkmış soruları çok çok iyi analiz etmeliyiz. Ders notlarımız ve çözeceğimiz konu tarama testlerimiz çok kaliteli ve sınavda çıkabilecek tarzda olmalıdır.

Sınav için ders notlarını ve konu tarama testlerini takip edebileceğiniz bir web sitesi tavsiye etmek istiyorum.

http://matematik.academy/2015/03/matematik-oabt-sirlar-grup-haritasi/

Yukarıdaki web sitesinde hazırlanmış konuların listesini bulabilirsiniz. Böylece konu anlatımları ve örnek çözümlere ulaşabilirsiniz. Notlara daha rahat ulaşabilmeniz için web sayfasının facebook grubuna da üye olmanız gerekmektedir.

Aşağıda grubun üye sayısı görülmektedir. Facebook : ”Matematik ÖABT Sırları ” Grubu

facebook grup öabt

1 yorum

  1. çok guzel super

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.